| hloppp a întrebat:

Ce inseamna apartament decomandat si semidecomandat?

Răspuns Câştigător
| dellu a răspuns:

Decomandat- camerele au iesire spre hol; semidecomandat - accesul se face dintr-o camera intr-alta happy

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Decomandat inseamna ca in fiecare camera se intra din hol, fara a fi nevoie sa traversezi o camera pentru a intra in cealalta.
Semidecomandat la trei sau mai multe camere inseamna ca minim doua dintre sunt cu intrare separata dintr-un hol comun, iar in celelalte se intra prin una dintre acestea.
La doua camere se mai spune semidecomandat atunci cand trecerea dintr-o camera in alta se face printr-un hol intermediar, de unde de obicei se intra si in baie.

| darrio2007 a răspuns:

Se refera la accesul in camere.Din hol.La unele intri separat in fiecare camera.Din hol. Fara sa treci prin alta camera.Este decomandat.La semidecomandat doar 1-2 camere are intrare separata.Sau o camera din doua.Depinde de nr de camere ale apartamentului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cel semidecomandat se trece din camera in camera

in cel decomandat in fiecare camera se intra din hol

| viotedy a răspuns:

De exemplu -la 3 camere.La decomandat intri in toate din hol/la semi intri in 2 din hol si in ultima din una din camere.