| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Am și eu o întrebare.
Dacă as locui singur într-o garsoniera/apartament cu 1 cameră care ar fi diferența dacă ar fi decomandat, semidecomandat si nedecomandat?
Dar la un apartament cu 2 camere dacă as locui cu un prieten?

2 răspunsuri:
| bmb43 a răspuns:

Decomandat înseamnă cu hol. poți sa ajungi în oricare camera printr-o camera care le leagă pe toate (holul) și nu trebuie sa intri prin camera prietenului tău ca să mergi la baie. Nedecomandat înseamnă în stil vagon, ex. ca sa ajungi la baie din camera ta trebuie sa treci prin bucătărie, cămară, camera prietenului și abia apoi ajungi în camera. Apartamentele nedecomandate sunt mai ieftine pentru ca nu ai pic de intimitate în ele.

| nyoentox2002 explică (pentru bmb43):

Dacă stau la garsonieră nu contează ce tip e dacă stau singur