| darrenhaayes a întrebat:

Care este diferenta dintre un apartament semidecomandat si unul decomadat?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Apartamentul decomandat este acela în care intrarea în fiecare cameră, bucatărie şi baie se face dintr-un hol.
Apartamentul semidecomandat este acela în care în bucătărie şi o cameră se intra direct din hol, dar pentru baie şi dormitor trebuie să treci prin bucătărie sau cealaltă cameră.
Iar cel nedecomandat este apartamentul în care din holul de la intrare se intră in bucatarie+altă cameră(de obicei sufrageria) şi din acea cameră se mai face un holişor de unde se intră în baie şi dormitor.Acesta este apartamentul vagon.

| zob79 a răspuns:

Apartamentele semidecomandate au (cel putin) o cameră de tranzit; adica, spre ex, trebuie sa treci prin sufragerie ca sa ajungi in dormitor.
La cele decomandate, camerele sunt ramificatii din holuri.