| boborock2011 a întrebat:

Ce insecticid imi recomandati ( ceva cu care sa scap de daunatori ) pentru miriabilis jalapa

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Ce fel de daunatori
melci furnici musculite?

| luciana200972 a răspuns:

Daunatorul pe care l-ai scris tu aici este o planta de 30 cm cu flori, poate ar trebui un ierbicid sau nu ai scris denumrea bine.

| luciana200972 a răspuns:

Scuze, nu am citit bine intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am vazut aceasta planta atacata de ceva. In tot cazul este o planta cu crestere rapida si ruperea lastarilor afectati nu inseamna mare pierdere deoarece cresc rapid.
Daca aveti totusi daunatori, spuneti ce anume sau daca nu cunoasteti folositi un insecticid universal. Cel mai ieftin, usor de gasit si eficient, DECIS.( adolf )

| boborock2011 explică:

Ca daunatori ma refer la insecte ( paianjeni f mici cred ca sunt paduchi ) rosii, cateodata gargarite, albine si viespii, etc.

| Einsecticide a răspuns:

Http://www.einsecticide.ro/......00ml-~1125 il recomand deoarece si eu folosesc unu de genu acesta