| TamplaruAnisoara a întrebat:

Ce părere aveți despre dispozitivul "Purificator de aer cu ionizare"? Își merita banii ( 119, 7 lei). M-ar interesa deoarece sunt alergica si conform instrucțiunilor acestui dispozitiv este indicat pentru persoane cu alergii si pentru copii mici.Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| OmObisnuit a răspuns:

Inmoaie o carpa in urina si agat-o de lustra(sau ceva de care sa stea atarnata). Primele 2 zile va mirosii urat dar dupa mirosul se va duce.Trebuie sa. inlocuiesti carpa odata la 2 saptamani.

| TamplaruAnisoara explică (pentru OmObisnuit):

Nu pricep nimic! Sa deduc ca nu e bun de nimic?

| OmObisnuit a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu, adica fa ce am scris in comentariul ala in loc sa cumperi aparat din ala. e gratis si asa macar stii ca merge. e o solutie babeasca, o stiu de la stra bunica

| sierra1 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Corect, prețul ar trebui să fie 2 bani

| TamplaruAnisoara explică (pentru sierra1):

Mulțumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Să fii iubit/ă

| AnutaAna a răspuns:

Purificatoarele de aer cu ionizare sunt cele mai noi produse din piata. Eu folosesc Purificator Sharp care emite in aer foarte multi ioni pozitivi si negativi, concentratii mari, astea omoara substantele care se gasesc in aer si descompun mirosurile neplacute. Se face practic o dubla curatare a aerului prin ioni si printr-un sistem complex de filtrare cu filtre Hepa. Filtrele Hepa elimina si acele particole foarte mici de praf, polen, fum, etc care nu sunt retinute de filtrele traditionale. Aerul este mereu proaspat, nu se mai simt mirosuri chiar daca nu aerisesti des si din cate am observat are si efect impotriva alergiilor pentru ca noi ne confruntam si cu asa ceva