| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre piticii de grădină?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noaptea arată "spooky" (eng. - înfricoșător)

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru sierra1):

Se și uită urât la tine, am întâlnit câțiva care o făceau...

| sierra1 a răspuns (pentru OttoVonAegyssus):

Mai și fluieră după fete!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Decât pitici pe creier, mai bine în grădină.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru sadrian46):

Există și pitici pe creier buni: convingerile productive de genul: "Pot!"; "Merit!"; "Am de ales!"; "Mă pricep!"; "Este usor!"; "Sunt extraordinar(ă)!".

| sadrian46 a răspuns (pentru OttoVonAegyssus):

Da.

| Catrice a răspuns:

Vezi ca exista Societatea Secreta a Piticilor de Gradina, cu întâlniri nocturne și discuții secrete cu extratereștrii. Chiar au fost cazuri în care unii au dispărut și s-au întors înapoi peste ani complet diferiți.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru Catrice):

Christian Courvoisier chiar a scris și o carte intitulată "Garden gnomes urban tales".
Eu sunt de părere că cei mai mulți au plecat în Pădurea Fermecată folosind boabe magice de fasole, au mai fost unii care au folosit unicorni, niște pui de unicorni cu puteri magice speciale, care pot deschide portaluri.

* Boabele magice da fasole deschid un portal spre altă lume.

| JicaContra a răspuns (pentru Catrice):

Si asa au adus corona virus, STIAM EU
MOARTE piticilor de gradina rolling on the floor

| TheGentleman a răspuns:

Urâți

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare o idee foarte drăguță pentru a-ți decora curtea casei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o idee draguta de a-ți decora gradina, dar noaptea sunt cam înfricoșători laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca pui beculete nu mai e asa rau, se vede chiar frumos.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar cui îi trece așa prin cap să pună beculete pe piticul de gradina laughing arată că un glob disco laughing

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai alergi noaptea liniștit și vezi cum se cască unul la tine, te apucă toți fiorii... îi înțeleg, urăsc oamenii, trec prin multe, chiar și eu m-aș uita urât dacă aș fi în locul lor, dar nu înseamnă că toți oamenii sunt răi cu iei.

| IngerasulMicut a răspuns:

Dupa ce am vazut un clip horror cu ei. NICI SA NU MAI AUD DE EI.

| Etro a răspuns:

Mie îmi este frica de asa ceva. Am avut unul iar noaptea pisica la dat jos. În momentul acela de spaimă am luat o piatră și l-am spart. După mi-am dat seama că am făcut o mica greșeală