| gerge_florentina a întrebat:

Ce pot face cu 2000mp de teren? Pot construi ceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de amplasarea si calitatea terenului.
Daca este bun terenul si are amplasament corespunzator, se poate cere un certificat de urbanism, apoi si autorizatia de constructie.
O vila cu baza de 500 mp se poate construi, iar in functie de preferinta si buget poate fi chiar si de mai multe nivele.

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca ai finantele necesare si tinand cont ca preturile la materiale de constructie au scazut poti cauta un proiect corespunzator bugetului tau si poti sa incepi in primavara constructia.Greu este doar pana te hotarasti si te apuci.

| mihalitza a răspuns:

2000 mp este o suprafata mare daca tii cont ca o casa are cca 100 mp; deci ai loc de casa, garaj, gradina de legume si tot iti mai ramine loc!

| mirela03 a răspuns:

Depinde de teren si amplasare. Daca poti obtine certificat de urbanism poti sa construiesti aprox. 3 case frumoase. Dar atentie, nu te gandi sa le vinzi in viitorul apropiat deoarece imobiliarele nu prea merg.
Daca e mai la periferia unei localitati poti sa-ti faci o mini afacere.