| andrei28743 a întrebat:

am pereții din camera vopsiti cu roșu. Vreau sa o zugrăvesc toată casa in alb. Exista ceva soluție sa dau peste pereți pentru a iesi un alb cat mai imaculat? Sau este ok dacă șlefuiesc pereții dau amorsa plus vopsea peste?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai jos gletul si vopseaua, cu totul, gletuiesti din nou, dupa care slefuiesti suprafata.
In final poti da cu amorsa si vopseaua alba, in 2 straturi.

| sierra1 a răspuns:

Depinde de ce ai folosit pentru roșul ăla. poți șlefui, ar fi ideal dar poți da vreo 3 straturi peste și iese la fel de alb

| Sofer a răspuns:

E de munca ca să stai sa slefuiesti sa dispară vopseaua roșie. Poți aplica mai multe straturi sa se acopere.

| GeorgGeorg a răspuns:

Nu stiu daca slefuirea peretilor este cea mai buna solutie, vor ramane clar denivelari. Acum si rosu de pe pereti este destul de greu de acoperit, asa ca trebuie luata o lavabila de calitate cu putere mare de acoperire si desigur amorsa. Eu am folosit cu rezultate excelente Aeria Gold all-inclusive. Am luat din Dedeman la oferta cu amorsa, dar am vazut acum si in Mathaus aceeasi oferta.