| sweetys a întrebat:

URGENTA vreau sa-mi vopsesc camera am dat cu lavabil intai ca sa nu se amestece culorile, si acum vreau sa aplic culoare. Cinava mi-a zis ca trebuie sa amestec lavabilul si cu amorsa ( amandoaua le-am luat de la aceeasi marca) ce masuri trebuie sa pun am 5 l lavabil si 5 l amorsa cum fac. FUNDA

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Amorsa se aplica prima pe perete, ca sa prinda mai bine lavabilul. In nici-un caz nu se amesteca, cu atat mai mult cu cat tu vrei sa pui si culoare in lavabil, ca sa iti reuseasca mai bine, dai cu amorsa, si o lasi sa se usuce bine de tot.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se amesteca. amorsa se da prima apoi dupa ce se usuca lavabilul

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru suntserios):

Pune si tu o virgula dupa cuvantul apoi ca se intelege ca si dupa ce se usuca lavabila se da cu amorsa

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cine a ras de tine? logic ca nu se amesteca, nu ti le-ar fi dat gata amestecate? amorsa si lavabila

| alina030206 a răspuns:

Eu stiu ca amorsa se da inainte pe perete sa prinda bine lavabilul nu se amesteca