| smaranta a întrebat:

Ce se poate face cu un geam velux pe langa care se infiltreaza apa de ploaie? Sau in cazul in care este o greseala de montaj mai sunt sperante de remediere si cum?

Răspuns Câştigător
| alinutza83 a răspuns:

Ar trebui sa aveti garantie la montaj daca acesta a fost efectuat de firma la care s-a facut comanda pentru geam. Daca va aflati in termenul de garantie puteti merge la firma care a facut montajul ca sa remedieze. In cazul in care montajul vi l-ati facut in regie proprie puteti incerca sa folositi mastic poliuretanic pentru hidroizolatii. de exemplu - http://www.hidroizolatii.org.ro/alchimica-c-1.html, sau orice alt compus utilizat in hidroizolatii.

2 răspunsuri:
| smaranta explică:

Din pacate geamul a fost montat de o cunostinta care a lucrat in Italia in constructii si care ne-a asigurat ca a montat sute de veluxuri, asa incat am avut incredere ca stie ce face, deci nu ne ramane decat varianta gasirii unei solutii urgente, pentru ca din cauza infiltrarii se strica deja tavanul care e din rigips. sad

| ingeras_5045 a răspuns:

As este si al meu e greseala din montaj.incearca sa dai cu niste ulei de bucatarie pe cauciucul negru... funda plz