| deyutz95 a întrebat:

Ce se poate intampla daca presiunea la centrala pe lemne este pe 0 si eu am facut foc?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este o defectiune undeva, la senzorul de flacara sau la cel de presiune. Uita-te in manualul centralei, ca sunt specificate defectiunile uzuale ce apar si ce remedieri se impun.
Dar nu e bine.

| darrio2007 a răspuns:

Daca este pe 0 nu va circula apa pe instalatie.Logic.Ai grija sa nu iti bufneasca.Verifica sa nu cumva sa ai pierderi.Nu te juca cu asa ceva.

| Λndrei a răspuns:

Poate este defect barometrul, cel mai probabil. Cred că ți-ai da seama dacă ar scăpa pe undeva apă...

| SorinelF86 a răspuns:

Trebuie sa ai un robinet de umplere undeva, cine ti-a montat centrala trebuia sa te invete asta. dar trebuie incarcata doar la rece. cat despre foc daca pompa de recilcurare nu functioneaza o sa-ti fiarba apa in cazan si iti va uza mai repede componentele din interior