| ioana3432B a întrebat:

Ce sunt alea case-apartament?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cred că se referă la acele case făcute pentru închiriere. Fie la parter, la etaj sau la ambele, se găsesc atât dormitoare, sufragerii, bucătării și băi proprii, la orice nivel s-ar afla acestea (parter sau etaj).
Se mai găsesc și sub expresia "apartament la casă", unde proprietarii nu au acces nici la bucătăria si nici la baia apartamentului (de la casă) care l-au închiriat.

| Blueberry8 a răspuns (pentru anonimg):

Nu neaparat pentru inchiriere.Eu am niste rude care au ridicat o vila si au facut apartamente sa stea fiecare copil in apartamentul sau si ei la fel.

2 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

O vila cu mai multe apartamente happy