| Iustinian a întrebat:

Ce tip de casa e mai ieftin de construit?

Răspuns Câştigător
| jahjah a răspuns:

Case cu structura cadru din lemn masiv (American framing)

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Cea mai ieftina casa este din chirpici.

assiris
| assiris a răspuns:

Din chirpici. Dar cum nu mai sunt "la moda" iti recomand din lmn. Dupa aceasta urmeaza casa de tip AMVIC din blocuri de polistiren cu armatura de ciment.

| carmen_5367 a răspuns:

Pe structura din lemn masiv, pal ignifug, polistiren la exterior, vata minerala la interior si rigips, poti apela la o firma specializata in domeniu vei vedea ca ajunge mai ieftin dacat daca o faci cu meseriasii tai pare simplu dar firmele axate pe asa ceva lucreaza cu materialul lor care este net mai ieftin decat ai putea tu sa il cumperi, 2 nu risipesc materiale nu este interesul lor 3 termina lucrarea repede

| mihalitza a răspuns:

Casele din lemn. Si sunt si o gramada de firme care se ocupa cu asa ceva!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cele de lemn... le gasesti gata, trebuie doar sa le asamblezi... si sunt ieftine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu am tamplarie in lemn. daca te intereseaza o casa de lemn ieftina...intra pe www.tamplarieinlemn.ro sau sunama la 0747010391 Catalin...Ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si acoperita cu paie