| alexandrubt13 a întrebat:

Cea mai buna chiuveta de bucatarie, ce material si ce forma?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cea mai buna... Greu de zis, eu am avut o chinezarie de tabla (numit inox anticalcar) care m-a servit vreo 15 ani si inca este in uz la altcineva.
Asa ca nu cauta cea mai buna chiuveta, cauta cea care iti place cel mai mult, care se incadreaza cel mai bine in peisaj, ca material, forma si culoare. Si ca pret, bineinteles.
Mie de exemplu imi place granitul, de aceea am ales una neagra de la Lavello, nu pentru ca ar fi mai bune decat altele, ci pentru ca acolo am gasit o forma care mi-a placut.
Cea mai frumoasa pe care am vazut-o era insa una alba, dintr-un material compozit, turnata dintr-o bucata cu intreg blatul de bucatarie. Din pacate costa cam cat tot mobilierul din casa mea...

Bula
| Bula a răspuns:

Din inox, dreptunghiular, cu placa scurgere-uscator si robinet la colt.

| lpavel a răspuns:

Pai noi sa-ti spunem ce sa-ti placa? laughing vezi intr-un magazin de care sunt si ia-ti unul dupa bugetul tau!

| Yuoia a răspuns:

Cele vechi de fonta. Mai sunt?

| Gugustelut a răspuns:

In jocul the Forest colectam apa intr-o testoasa mucegaita... asa ca nu mai faceti nazuri la chiuveta doamna...
Kiss love!