| NoName1991 a întrebat:

Cum aleg o chiuveta pentru bucatarie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Uita-te si pe aici: http://bucatarii.com/chiuvete-de-bucatarie

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In functie de buget/de calitate/de culoarea mobilei din bucatarie/de adancimea cuvei/dimensiunea spatiului alocat chiuvetei.
O zi bunahappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand trebuie sa te uiti la stratul de acoperire. Daca este cat mai stralucitor la pret ieftin s-ar putea sa nu fie de calitate. Uita-te pe verso-ul chiuvetei si daca vezi pete de rugina, e problema. Un strat de inox uniform si mai mat este, de obicei, cel mai bun. Apoi trebuie sa te uiti pe ce parte trebuie sa fie blatul (partea pe care pui suportul de vase). Daca robinetul se afla in partea dreapta catre perete trebuie sa ai blatul in stanga si invers. Daca vrei o chiuveta dubla (cu loc de limpezire a vaselor)e mai simplu dar nu vei avea unde pune suportul de vase. In rest nu este o filozofie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Masori locul respectiv'.De obicei chivetele au marimi stardand!

| NoName1991 explică:

Nu m-am exprimat bine in intrebare, de fapt trebuia sa intreb... care sunt cele mai recomandate... sau nu stiu exact cum sa intreb haha, sunt incepatoare in chestii de genul acestabig grin

| NoName1991 explică:

Este vorba de prima mea bucatarie. nu am mai cumparat niciodata asa cevalaughing dar stiu ca trebuie masurat, tinut cont de culoare si cat de adanca sa fie, daca sa fie cu tava de scurgere sau nu(in cazul meu da) sau cu alta cuva.(nu)... dar nu stiu ce material

| NoName1991 explică:

Ot uitandu-ma pe siteuri, si magazine am vazut ceva de genul acesta si imi plac ca aspect, insa nu stiu cat de bune or fii. http://www.dedeman.ro/......15055.html multumesc tuturor pentru raspunsuri!