| anyhylator a întrebat:

CIAO TPU!
Ieri aveam vita-de-vie plina de struguri, se anunta litri multi de vin big grinbig grin, insa de dimineata, ce credeti, nu mai aveam nici macar un bob de strugure( si cand spun nici macar unul va spun adevarul). Cand am vazut mi-au picat ochii din cap( nu m-am aplecat sa-i adun deoarece nu-mi cazusera ochii din cap ci capul cu totul big grin). Din vita mea nu au mai ramas decat frunzele si ciorchinii. Vinovatii de aceasta paguba( o mare paguba, gata cu dormitul in pivnita big grinbig grinbig grin) se fac graurii.
Ceea ce vreau sa va intreb este daca e posibil ca intr-o noapte sa nu mai am nici macar un bob de strugure, adica toti graurii din lume s-au hotarat,, Ba hai sa mancam de la asta ca nu se supara, lui nu-i place vinul")?
I s-a mai intamplat cuiva, sa se culce,, distribuitor de vin in tot satul" si sa se trezeasca client in bar?
Cati grauri au fost de au mancat 800 mp2 de vita-de-vie doldora de struguri?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Graurii se aduna in stoluri incredibil de mari si am vazut live ce pot face, chiar in oras. Nu stiu sa apreciez cati erau, insa in momentul in care s-au lasat in gradina vecinului de vizavi, livingul meu s-a intunecat, ca si cand soarele ar fi intrat brusc intr-un nor. Cand m-am apropiat de geamuri, pentru o fractiune de secunda m-am socat, dupa care realizand ce se intampla, am dat fuga afara, facand galagie si aruncand cu pietre pentru a-i speria. Totul a durat circa 30 de secunde, timp in care au mai iesit doi vecini, care au apucat sa vada stolul doar zburand.
Seara cand s-a intors vecinul pagubit acasa, abia a mai gasit cativa ciorchini nepraduiti. Si repet, fara nici o exagerare, totul a durat circa 30 de secunde.
Si mai sunt cateva chestiuni interesante: in acea dupa-amiaza am vazut vreo patru stoluri venind din aceeasi deplasandu-se pe aceeasi directie (est-vest), acesta fiind singurul care a facut "escala". Desi si alti vecini au vie (inclusiv eu vreo 6 butuci) si distanta intre ele e foarte mica, unul singur a fost pagubit. Chiar daca au fugit rapid, am observat ca absolut fiecare cara o boaba de strugure in cioc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca Grauri mananca foarte mult... cine stie poate a avut ciuda pe tine ca o sa faci mult vinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi baiete? tu esti un mare retardat si mistocar, ori esti idiot peinibil ori esti handicapat?! una din doua, daca era sa patesti asa ceva nu te purtai ca un cretin si puneai intrebarea asta penibila... dispari dracu idiotule

| InsartIuzarneimHiar a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasal... E beat...

| butterballs a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate el e mistocar dar tu sigur ai ceva probleme mintale!

| anyhylator explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai luat-o razna cand ai auzit ca nu o sa mai am vin!
Ti-e necaz ca acum o sa se scumpeasca si in baruri, bani in plus pe bautura, mare necaz a dat peste tine, ce o sa mai faci tu acu.
Agariciul matii de prost! Perca te si vad cu ochii dati peste cap la cat de zevzec esti. Sfardelul neamului tau de psihopat

| anonim_4396 a răspuns (pentru anyhylator):

Eu nu consum alcool boschetarule, du-te acolo la tara la tine si bea cu porcu de vecinatu fate muci si scutestema pe mine cu din astea amaratule

| KnowEverything a răspuns:

Egh... Ghinionul tauwinking la anul mai multa grija laughing