| Catalin0486 a întrebat:

Cu ce pot repara zgarieturi sau scobituri in perete ca mai apoi sa vopsesc?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu un spaclu si glet, ti s-a zis deja de care, insa daca scobiturile sunt mari, e nevoie si de un glet de incarcatura, ct 126, altfel ct 127 poate sa crape dupa uscare, el fiind de finisaj, si nu trebuie dat mai mult de 2-3 mm grosime.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Peretele e vopsit sau dat cu var?
Daca e vopsit, exista un chit de reparatii. Daca e cu var, dai cu glet de finisaj.

| jocker007 a răspuns:

Daca nu e mare cu pasta de dinti asa faceam eu.

| MeraO a răspuns:

Folositi GM 20 gletul meseriasului care are si o culoare alba frumoasa. Se slefuieste usor pentru a netezi suprafata pe care s-a lucrat

| CamelushxD a răspuns:

Cu CT 127... glet

| vali87valik a răspuns (pentru CamelushxD):

Corect! cel mai bun glet de finisaj!