| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa dau peste mucegaiul format pe perete? M-au inundat cei de sus, dar chiar si dupa ce s-a uscat peretele, a ramas igrasie si miroase putin...

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cu apa si clor, aerisesti bine iar cand se usuca bine refaci peretele cu vopsea lavabila!

| mioara a răspuns:

Speli perete cu o carpa si cu clor si dupa ce se usuca dai cu var

| kathessa a răspuns:

La igrasie adevarata problema este faptul ca pot dezvolta ciuperci, care nu sint chiar cele mai prietenoase cu omul. Daca nu rezolvi problema te poti trezi cu tot felul de alergii sau astm.
La magazinele cu materiale de constructii sint substante speciale pentru igrasie, du-te si intreaba. Pina una-alta, spala cu apa cu clor si aeriseste bine, nici clorul nu e ok de inspirat.
Bafta!

| denyy a răspuns:

Clorul e cel mai bun'''''''''dizolvat in apa...

Laur
| Laur a răspuns:

Apa cu clor.

| asko a răspuns:

Sunt si solutii mai mult sau mai putin specializate anti mucegai, vezi la magazinele de profil, in principiu tot clor au si ele dar in concentratii diferite, etc
sunt si unele mai scumpe chiar, imi amintesc de una de la bison acum, poate sunt si mai calitative

| blue29 a răspuns:

Incearca Bref Power Dezinsection e accesibil ca pret si isi face foarte bine, usor si repede treaba. Tot ce trebuie sa faci este sa pulverizezi pe perete. Sunt recipinete la 2l la pretul de aproximativ 10ron dar n-au pulverizator(pui intr-o sticla cu pulverizator) si alte recipiente mai mici cu pulverizator dar mai scumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se gaseste in comert o solutie pe baza de hipoclorit.Aceasta se pulverizeaza pe suprafata cu mucegai.Se poate pulveriza cu o pompita cu care curatam geamurile

| RappK a răspuns:

Apa cu clor.se ia binebig grin

| biank98 a răspuns:

Clor, se ia foarte bine, dar rezolva cat mai repede astfel te vei trezi cu surprize neplacute.

| titel12 a răspuns:

Www.antimucegai.ro, acolo gasesti raspunsuri la intrebarile tale, foloseste pachetul Norro-antimucegai

| crapone a răspuns:

Atentie la mucegai! Este foarte toxic, sporii inhalati pot provoca astm bronsic. Boala e perfida rau si te vei chinui o viata sa o tratezi. Pentru copii este teribil de periculos. Din pacate, sotia mea a facut un astm si acum ne chinuim sa-l tratam.

| irryna20 a răspuns:

Clor