| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata gradina visurilor tale?

Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

Un parc acoperit de iarba, si din loc in loc sa fie forme facute din pietre pe pamant, care sa fie umplute cu trandafiri. Sa fie plante agatatoare pe gardul care inconjoara si imparte gradina, si o banca intr-o... cladire de genul ciuperca (am lapsus, nu imi vine cum se cheama, dar sper ca intelegi la ce ma refer). Cam asa ar arata, ar fi plina doar de trandafiri rosu-inchis, si o mireasma de trandafiri ar bantui in toate colturile gradinii. Si poate un cires, la umbra caruia sa fie o alta bancuta, sau un balansoar? Si sa se auda de undeva muzica instrumentala, cu volum incet, sa auzi muzica doar daca stai in liniste, si sa visezi acolo. =p~ Dreaming...

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Gata, mă mut în grădina lui Leo - prea frumos a descris-o şi prea îmi plac locurile secrete. Sună atât de ispititor...

| Leocerba a răspuns:

O fantezie insorita in care sa nu se simta mana dominatoare a gradinarului,sa para ca toate sunt crescute de la sine,cu rozmarin,lavanda,iarba verde,o banca ingaduitoare cu spatar moale,visini, macesi,greieri,o orhidee ascunsa bine ca sa nu para arogant de frumoasa,poate un nuc,tufe de caprifoi,musetel,o alee vie ca o apa,lalele orientale,licurici multi seara si, mai ales, un loc secret.

| Plague a răspuns:

Nu sera...in aer liberhee hee.

| Broadband a răspuns:

Cu multi prosti in ea

| cuore a răspuns:

Plina cu trandafiri galbeni

| meandyou199 a răspuns:

Sa fie tema cumva? no lasa nu'i tema scumpete :*

| eysan a răspuns:

rolling on the floor imi place gradina lui maryus
eu cu trandafiri negri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Yo, scumpule spre deosebire de tine eu am primit raspunsuri, care mai de care. Mai obiective sau nu, dar am primit raspunsuri.
Pentru ca e o intrebare oarecare, nu am pus pe nimeni sa imi scrie compuneri de 10-15 randuri laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Plague, sera?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Plague, pai ai zis cladire de genul ciuperca laughing. La asta m-am gandit eu laughing.