| omar456321 a întrebat:

Cum pot curata adeziv de parchet? A trebuit sa inlocuiesc o portiune de parchet, si meseriasul care a facut treaba a lasat pete de adeziv care acum s-au uscat pe parchet.
N-am nici cea mai mica idee cum sa il curat.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa stergi cu carpa umezita cu apa (de la robinet).
Daca nu merge, atunci cheama "MESERIASUL" sa curete parchetul (sau sa-l schimbe, pe cheltuiala LUI )!
Daca TU patezi sau zgarai parchetul, atunci e pe banii tai, altfel meseriasul raspunde pentru asemenea gafe.

| omar456321 explică (pentru Bula):

Am incercat cu carpa, si cu servetele umede, si cu mopul cu detergent, din pacate nu prea a avut niciun efect.

| Bula a răspuns (pentru omar456321):

Cheama inapoi "meseriasul"!