Întrebare recomandată | AdMiRaTor a întrebat:

Cum pot elimina niste buruieni, plante sau iarba dintr-o zona pe care o vreau sa fie curata? Imi puteti recomanda niste substante sau metode? Fara foc. Exista oare o substanta sa le faca sa se usuce foarte repede si sa se faca praf in cateva zile sau ore?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Erbicid total urmat de curățare mecanica (cu sapa). De uscat se usucă, dar de făcut praf nu se face singura.

| Destepti a răspuns (pentru regis):

Erbivid sau smuls

| regis a răspuns (pentru Destepti):

Am înțeles din prima, nu era cazul sa ne răspunzi la fiecare personal.

| HadesSs a răspuns:

Ierbicid sau apa sarata happy

| KKronstadt a răspuns:

Acidul acetic. Adica, otet hyperconcentrat. Il diluezi juma-juma cu apa si dai spray pe zona in cauza. Iti garantez ca nu-i rezista vreo buruiana. In plus este si ecologic.

| Destepti a răspuns:

Folierul crede-ma merge in tot deauna