Întrebare recomandată | Yagami a întrebat:

Cum pot fi conectat separat la reteaua de energie electrica, daca contractul s-a reziliat din cauza titularului de contract pentru motivul neachitarii facturii unui consum de electricitate.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum separat? Care este situatia locativa? Explica.

| Yagami explică (pentru anonim_4396):

Imobilul este comuni de proprietari(sot si sotie), este impartit in doua apartamente separate, titular de contract :sotia, rezilierea s-a facut din cauza neachitarii facturii pe luna ianuarie-februarie, iar eu ca si sot vreau sa fac separatie..nu mi se aproba fara avizul sotiei. PS: suntem in divort dar nu s-a incheiat si fara partaj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yagami):

Urita treaba. Puteti dovedi la Electrica faptul ca sint doua apartamente? Cu CF. Poate totusi cu asta reusiti sa cereti separarea. Dar daca intreg imobilul este pe numele sotiei, fara partaj sau fara acordul sotiei nu puteti face nimic.

| LIN2010 a răspuns:

Daca partea de apartament in care locuiti este spre casa scarilor si nu trebuie sa traversati cu instalatia electrica spatii ale ''sotiei'' atunci puteti solicita alimentarea cu energie electrica a spatiului respectiv,fara acordul celeilalte parti, doar dovedind cu o adeverinta de la Primarie ca locuiti in acel spatiu, pana la solutionarea partajului, Electrica va putea sa va furnizeze energie, pana la solutionarea cazului.Respecte