| stfb1980 a întrebat:

Ce se poate face ca să redevii abonatul furnizorului de telefonie care ţi-a reziliat contractul din cauza neachitării facturii fără a plăti penalizările hoţeşti ale recuperatorilor de debite? Pe vremuri se plătea o garanţie şi era totul bine. Mai e valabilă regula cu garanţia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o cerere si sa inchei contractul de abonament cu furnizorul respectiv, daca acesta va mai fi de acord sa incheie contractul cu un rau-platnic.
Prin aceasta nu vei scapa de debitul anterior, va trebui sa-l platesti, inclusiv penalizarile si cheltuielile de executare.

| stfb1980 explică (pentru Ioandelasal):

Deci... Nu se poate face nimic!

1 răspuns: