| Andyxboss a întrebat:

Azi am incercat sa instalez un wii venit din canada care avea priza altfel.Am taiat cablul de la un fir normal si cablu de la adaptorul wii le-am lipit iar cand l-am bagat in priza s-a auzit poc si n-a mai mers. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Nu ai ce face. Probabil nu ai izolat bine cablurile si au facut masa. Sa ars circuitul sau placa de baza la Wii. Nu mai ai ce face cu el e mort. Data viitoare consulta un specialist inainte faci astfel de modificari. Putea sa ia si foc nu de alta...

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu era mai ieftin daca cumparai un triplu stecher cu o intrare pentru priza canadiana. straight face

| Andyxboss explică (pentru eucumine010):

Nu stiam ca exista asa ceva.Dar acum ce pot sa mai fac? sad

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai izolat bine firele intre ele.SEPARAT.Daca pui aceasta intrebare aici e clar ca nu te pricepi. Puteai cumpara un adaptor pentru acel stecher.