| 342 a întrebat:

Cum pot sterge ceara de epilat de pe birou? Mi-a cazut pe birou si acum este lipicios.Va rog ajutor!

7 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

Acetona este folosita si la salon pentru a indeparta ceara dupa epilat dar nu cred ca este intocmai buna pentru birou pentru ca poate decolora. Eu zic sa pui ceva peste ea scame sau mnah ca sa nu mai fie lipicios si apoi sa freci cu mana sau ceva cu varf ascutit, incearca cum crezi de cuviinta vezi cu spirt sau crema de maini mai unsuroasa.

| ILied a răspuns:

Torni putin spirt pe birou apoi dai cu hartie igienica sau cu servetele.

| Onio a răspuns:

In nici un caz cu cutitul, pentru ca o sa se zgarie suptafata, in nici un caz cu substante alcoolice, spirtuase sa acide, deoareca ai sa deterorezi suprafata lacuita, care o sa se transforme intr-o pata mata.
Cu ziar si calcator exista riscul sa se transfere ce este tiparit pe ziar pe birou, dar cu un material alb si mai gros (bumbac), poti folosi calcatorul.

Sau poti folosi un feon si un prosop mai dur. Incalzesti creara cu feonul, iar cu prosopul o stergi.

| anadark84 a răspuns:

Cu spirt, dar trebuie sa insisti.

| Adryanna2000 a răspuns:

Mai intai se pun ziare pe birou si se calca cu fierul cald(sau sucativa in loc de ziare).

| Crash0 a răspuns:

Cu cutitu

| Ccrissa a răspuns:

Eu stiam de vata si ulei de masline ..sau de floarea soarelui. este folosita si pentru resturile de ceara dupa epilat.