| StEpHy_8173 a întrebat:

Cum scot petele de pix de pe haine? big grin

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Cu Vanish, daca nu ai bani sau nu vrei sa iei o sticla intreaga (asa cum am facut eu) poti sa iei la plic, e ca 25 de mii unul si iti ajunge sa speli o haina (eu am curatat niste blugi, patati cu toner de xerox).

6 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Daca este recenta pata o poti scoate cu lapte. ti portiunea patata in lapte fierbinte sau pui pe ea cateva picaturi de lapte fierbinte. o alta varianta ar mai fi cu spirt. bafta

| vader a răspuns:

Cu alcool sanitar.

| Bullweif a răspuns:

Cu foarfecahappy dai funda si pentru raspuns amuzant? ^^

| MihaelaDart a răspuns:

La Carrefour, Kaufland ori Mega Image ori alt hipermarket, gasesti sticlute pentru fiecare chestie de genul, indepartatul petelor de ruj, de pix, de sange, uleiuri etc. Mai exact am vazut astea la Carrefour si Kaufland, sunt ff bune.

| strugurasi a răspuns (pentru antimulte):

Eu am incercat cu vanish si mi-a decolorat hainestraight face...deci cred ca ar trebui sa incerc altcevastraight face

| Lariiiiiisss a răspuns (pentru Bullweif):

Nu. thinking