| Daniel26 a întrebat:

Cum se aleg roletele pentru geamuri? Se tine cont doar de dimensiunile foii de sticla a geamului (latime si lungime)?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Roleta trebuie sa fie ceva mai mare în latime decat sticla si ceva mai mica decat rama ei. Cand o centrezi nu trebuie sa se loveasca de manerul de deschidere al geamului.

| Daniel26 explică (pentru Lioana):

Multumesc pentru raspuns. De ajutor! Cele termo sunt eficiente? Acelea care au o folie de aluminiu, cred, pe una din parti. In sensul ca retin razele soarelui si implicit ajuta la mentinerea unei temperaturi mai scazuta vara?

| Lioana a răspuns (pentru Daniel26):

Nu le-am incercat pe cele termoizolante dar banuiesc ca opresc caldura soarelui intrata pe geam. Caldura patrunde totusi si prin pereti.