| anonim_4396 a întrebat:

Cum se curata pe interior masina de spalat? Cuva este murdara.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuva de inox se curata cu calgonit la temperatura maxima, cuva de detergent se scoate, are o siguranta in partea de jos, apesi pe siguranta si scoti cuva de plastic, o speli cu apa calduta.usa de la masina de spalat se lasa intre-deschisa iar rufele nu le "uita", dupa ce se termina programul de spalare, in masina pentru ca prind miros.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data se sterge cu o carpa uda. Astfel se curata resturile de detergenti.
Dupa clatire va ramane depunerea de piatra, care se spala in mai multe randuri cu solutie de otet, dizolvat in apa calduta 10%. La terminare se clateste bine.