| arvamircea a întrebat:

Cum se spala gecile din piele?

6 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

NU! nu se spala, doar se curata, cu ajutorul unei solutii din apa calduta si putin sapun lichid, cu o carpa inmuiata in solutie, apoi se sterge cu un prosop uscat. Succes

| Fulbaster a răspuns:

Pielea nu se spala, se curata, pentru ca o poti stricca.

| SarosBogdan a răspuns:

Sunt saloane de curatarea a hainelor de piele si nu te costa o avere! Evident daca ti la acele haine.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Sterge usor cu ceva ud si cu sapun dar nu apasa prea tare.

| Toutui a răspuns:

Dacă nu vrei să le strici iti recomand din inimă să le duci la spălătorie.

| Deea157 a răspuns:

Poate fi destul de tentant sa speli geaca de piele la masina automata, insa chiar si cu un program pentru tesaturi fine risti sa provoci degradarea pielii. Cel mai bine este sa duci haina de piele la o curatatorie ecologica, acolo unde i se va aplica un tratament special de curatare. Este de preferat sa platesti un pret modic in acest sens, decat sa incerci sa economisesti si sa strici astfel o piesa vestimentara valoroasa.
Sau o poti sterge cu un servetel demachiant happy

Sper ca te-anm ajutat happy Dai funda?