| anonim_4396 a întrebat:

Daca am pus o instalatie pentru brad pe fatada casei se poate intampla ceva rau? pe cutie scria interior,exterior,instalatia e facuta din leduri, as vrea raspunsuri de la persoane care cunosc mai multe legate de electricitate

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai nu trebuie sa cunosti devreme ce pe cutie scrie clar: interior/exterior atunci normal ca nu are ce sa se intample. Eventual daca nu e bun pentru exterior se arde instalatia, atat se intampla nimic mai mult! big grin

| RAY a răspuns (pentru lpavel):

Multumesc de informatie, scrie interior si exterior

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Se intampla sa se arda aia e tot. Daca scria de exterior aia nu inseamna ca trebuie sa stea in ploaie. Exteriro ar putea insemna sub ceva anume, sub streasina sub balcon etc.Sunt si din alea care stau exact sub ceru liber dara cred ca ar trebuie sa scrie pe ele altceva, ceva gen rezistent la apa la ploaie sau ceva de genul asta.Cand cuperi mai bine intrebi pe aia de la magazin unde anume in exterior se pot monta.