| LanguageMaster a întrebat:

Daca locuiesti intr-un imobil istoric esti cel mai vulnerabil in caz de cutremur?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu. Daca locuiesti intr-un imobil prost construit sau a carui structura de rezistenta s-a deteriorat in timp esti vulnerabil. Vechimea cladirii nu este relevanta, atata timp cat este bine construita si intretinuta.

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Depinde de imobil. Daca vorbim de o cazemata din al doilea razboi mondial, as zice ca esti mai "safe" decat intr-un bloc din perioada comunista!

| Suki08 a răspuns:

Normal