| vavitza a întrebat:

Daca pui seminte de rosii in pamant si le uzi regulat, in cat timp rasare rosile? Dau fundita unui raspuns care m-ar putea ajuta!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de rasad. Sunt rasaduri mai rapide sunt altele mai incete. Oricum intre 6 si 10 zile. Acum mai depinde si temperatura si tipul de sol.
http://www.e-gradinarit.ro/......-de-legume

7 răspunsuri:
| ZORRA a răspuns:

Dar daca pui direct rasad de rosii creste mai repede

| ShawolSkehehdanfdldi a răspuns:

In 3 zile big grin Parintii mei sunt agricultori happy Funda?

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru ShawolSkehehdanfdldi):

3 zile... ba tu ai fi in stare sa hranesti toata planeta cu ritmul asta, du-te si vinde semintele alea, ca iei bani frumosi.

| vavitza explică (pentru AdrianDihoricescu):

Ha ha ha... ti le dau tie sa le vinzi, ca ai mai multa experienta ca mine. Daca esti pe langa subiect, nu raspunde la intrebari, pastreaza raspunsurile pentru tine si scuteste pe altii!

| ShawolSkehehdanfdldi a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Familia mea cultiva rosii inca de pe vremea stra-bunicilor. Si nu cumpara rasaduri...ei plaanteaza rosiile inca de la inceout. Iar in trei zile colturile sunt deja vizibile. Informeaza-te si dupa poti raspunde la intrebari. Daca nu, pastreaza-ti raspunsurile pentru tinewinking

| Țuchi1234 a răspuns:

Cam in vo 2 sapt debia apare rasadu cam in vo luna jumate poti manca rosii.

| IonutBecheru11 a răspuns:

2 saptamani daca este pamantul bun poate chiar o saptamana si putin