| iulianamatematica_1575 a întrebat:

Dati-mi o metoda mai buna sa imi fac curatenie in camera. Si mai amuzanta. Ofer fundita!

6 răspunsuri:
| Eunyce a răspuns:

Buna.
Intai si intai trebuie sa "ai chef" cum se spune in zilele noastre. Daca nu ai gandeste-te la rezultatele finale, cand de bine te vei simtii si dormi intr-o camera curata.Sa nu mai spunem ce bucuroasa vei fii cand vei vedea ca totul e la locul lui.Poti ascult muzica[de preferabil in casti,deoarece aspiratorul face zgomot] ce iti place si te face sa te simti bine. Poti incepe prin a aspira toata camera[intai incerca sa aduni haine, obiecte aruncate]. Apoi stersul prafului:foloseste spray pronto, deoarece tine praful deoparte pentru un timp mai indelungat.Incerca sa faci fiecare lucrusor cu drag.La sfarsit, poti si sterge podeaua, da stiu ca poate e muulttonguedar crede-ma ca tot mai ramane praf si tu il vei inhala.Sunt sigura ca muzica te va face sa zambesti, sa canti, sa mai si dansezi un pichappy.Nu e atat de greu si plictisitor sa faci curatenie.Asta daca nu vrei sa stai intr-o camera dezorodonata[sunt sigura ca nu esti genul].

Spor la lucru.

| seby005 a răspuns:

Sal Cu aspiratorul in costum de baie.pa

| poliku a răspuns:

Daca vrei o metoda amuzanta: e sa maturi pe jos cu peria de dinti! Stiu nu-i tocmai o metoda buna dar mergelaughing

| FloriiDirectioner a răspuns:

Pai,ce fac eu ca sa para mai amuzant, dansez in timp ce fac patul etc...sau cant indiferent daca ai sau nu ai voce, sper sa-ti fie de folos

| Bulinaaaaa a răspuns:

Asculta muzicak sh fa curat

| madalinacr a răspuns:

Cand faci curatenie din punctul meu de vedere nu trebuie sa te amuzi, dai muzica la tare incat sa fii sigura ca nu deranjezi vecinii si parca ai alta pofta de facut curathappy:*bafta!happy