| iulianamatematica_1575 a întrebat:

Daca mie nu imi place sa fac curat in camera dar vreau sa vad curatenie iar parintii ma cearta atuci cand e mizerie. spuneti-mi si mie daca stiti o metoda mai buna. ofer funda

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Exista o multime de lucruri in viata care nu ne plac, dar trebuie sa le facem. De fapt, eu aici consider diferenta intre oamenii de caracter si cei obisnuiti: cei de caracter stiu sa ia viata in piept si sa faca si lucrurile care trebuie sa le faca, dar nu le plac. Daca tie nu iti place sa faci curatenie, cu siguranta trebuie sa te schimbi tu - nu vreau sa zic cum sunt numiti cei carora nu le place curatenia sau sa faca curatenie. A face curatenie, ordine in lucrurile tale presupune a fi un om de caracter. Nici un om dezordonat nu da dovada de caracter. Asa ca, ce ar fi ca tu sa te schimbi si sa te pui sa faci curat, chiar daca nu iti place, insa mai pe urma vei vedea ca te vei obisnui, si are sa iti si placa, stiind ca tu ai facut curatenie?

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Intreaba o colega daca este dispusa sa iti faca curat contra cost in camera ta
dar fiindca esti fata e rusinos sa te certe parintii pentru mizerie
igiena pe primul loc

| aumih16 a răspuns:

Ce sa ii faci! nu ai ce ii face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii un lucru:camera este oglinda ta ca persoana; parintii nu te cearta din rautate.Cea mai buna metoda? Arata parintilor si celorlalti ca esti o persoana care merita sa fie indagita.Numai bine.

| TitiDrLove a răspuns:

Sa incerci sa pastrezi curatenia laughing

| enya_4961 a răspuns:

Sa chemi o prietena sa te ajutebatting eyelashes

| Andreea_7452 a răspuns:

Da eu una am o metoda mult mai buna de a face curatenie...de fiecare data porti porni cu o muzica dinamica si a apoi poti lua o carpa s incepi sa speli geamu si fa-ti cat mai ocupati parintii ca ei sa nu-si dea seama ca u face curat sau pur si simplu le zici sa nu intre in camera ta...dar cand vore intra in camera va fi luna si bec