| Busy95 a întrebat:

Dau funda, mi-a cumpărat o centrala pe peleți un termo life Sofia și am o problema cu ea. Tot timpul după ce o setez din casa la o temperatura de 22 de grade și se fac 22 de grade in casă se oprește normal și când scade sub 22 de grade nu se mai pornește, îmi dă eroare no pelet. Buncărul este plin tot timpul și mie îmi umple de peleți jos, neaprinsi, da de fiecare data la a doua aprindere mă duc dimineața să vad ce e și în fiecare dimineață așa, care ar fi cauza? Dau funda țin să precizez că prima data am folosit pelet cel mai ieftin după ce am luat cel mai bun care spun toți a luat razna centrala

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Din ce am inteles, centralele alea nu-s bune. La inceput toti is incaintati, dar cand e sa folosesti, deja esti dezamagit.Nu stiu exact ce anume au, sau nu fac, ori fac, dar am auzit mai multi oameni, plus sora mea, e deja dezamagita ca si-a luat centrala de asta pe peleti laughing

Nu am intrebat de ce, dar banui ca se defecteaza des, asa cum se intampla si la tine.
Concluzia - or fi facute slab, nu-s bine puse la pct, deci nu-s asa de stralucite, mereu se defecteaza, ori ce blocheaza etc.

Care ar fi cauza? Vezi si tu ce nu functioneaza, ce se blocheaza, adu pe careva de meserie, ala o sa iti spuna ce se intampla, apoi vei stii sa o remediezi tu cand se mai intampla.

Eu zic vindeo si baga radiatoare, vei iesi tot acolo, dar cel putin nu mai ai batai de cap.

| Yuoia a răspuns:

"prima data am folosit pelet cel mai ieftin după ce am luat cel mai bun care spun toți a luat razna centrala"
Deci ii place ce e ieftin. happy
Nu cunosc centralele pe peleti. Dar parerea mea este sa chemi service-ul.