| Vanta_Elena_1996 a întrebat:

De ce lada frigiderului functioneaza dar frigiderul nu scade sub 9 grade? ..ms

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Nu are legatura termostatu este in frigider iar compresoru este oprit de catre termostat atunci cand ajunge la temperatura dorita. Poate din cauza la caldura daca este tinut in soare sa nu faca fata freonul, dar asta ar insemna sa mearga compresoru incontinu.

3 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Termostatu frigiderulu este stricat sad

| Vanta_Elena_1996 explică (pentru zahy):

Ma gandeam k poate fi din cauza ca s-a incalzit afara... iarna a mers ok.

| zahy a răspuns (pentru Vanta_Elena_1996):

Nu are legatura termostatu este in frigider iar compresoru este oprit de catre termostat atunci cand ajunge la temperatura dorita. Poate din cauza la caldura daca este tinut in soare sa nu faca fata freonul, dar asta ar insemna sa mearga compresoru incontinu.

| zahy a răspuns:

Pasul 4: În cazul în care compartimentul congelatorului este normal, dar caseta de frigider nu se răcească, stabilit formează că ambele compartimente de control la mid-range. Scoateţi aceste butoane (ele sunt, de obicei, frecare-fit). Apoi deşurubaţi de control al temperaturii de locuinţe; veţi vedea o conductă de aer în apropierea de control. Înlocuiţi butonul de pe termostat congelator şi să se întoarcă de control în poziţia OFF. Deschideţi uşa frigiderului si uita-te atent la conducta de aer. Dacă această conductă nu se deschide mai larg în aproximativ zece minute, de control este defect. Înlocuiţi de control cu ​​una nouă de acelaşi tip. Conectaţi control nou în acelaşi mod cel vechi a fost conectat.

sursa :
http://www.reparatiifrigider.com/service-componente-interne-frigider/