| Stefan2266 a întrebat:

De ce unii oameni și-au pus garduri de sârmă ghimpată la grădini? Cel mai mult am observat la apartamentele de bloc ce au parter și curte?
Chiar sunt curios!

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Poate au fost gradini ingrijite mai demult sau poate cei care detineau gradina au decis sa nu o mai ingrijeasca si au pus gard ca nu cumva sa intre cineva si sa vandalizeze, ori poate e proprietate privata.

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pentru protecție împotriva vandalilor.

| RKBlue a răspuns:

Deoarece lorzii intunericului s-au unit cu varcolacii si au inceput sa omoare vampirii.
Noroc cu regele Lotus care face ploaie de sange si valeriana.

Serios, te doare daca iti folosesti creierul?
De ce ar pune unii o eventuala metoda de protectie in plus, intr-un loc in care au ceva? Chiar ma intreb si eu...

| Stefan2266 explică (pentru RKBlue):

Ce ne-am face noi fara Lotus? Slava Domniei Sale!(fara suparare, doar sarcasm) Si nu, nu ma doare, desi stii ca vorbeai la figurat si asta dovedeste ca imi folosesc creierul, dar ar putea sa inlocuiasca si ei gardul, care oricum era ruginit imprejurul fiecarei gradini si sa foloseasca unul ascutit sau ceva care arata mai putin ciudat.

| Stefan2266 explică (pentru Stefan2266):

Desi stiu*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a preveni furturi sau distrugeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor securitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: ca să nu le sară hoţii să le fure zarzavaturile sau alte lucruri.

| Michaeel a răspuns:

Pentru a nu veni hoții sa fure sau sa distrugă gradina. Gardul cu sarma ghimpata tine ca un mod de protecție, e complet normal și mult mai sigur. Și eu personal mi-as pune dacă as avea gradina

| Stefan2266 explică (pentru Michaeel):

Pai da, dar am vazut faptul ca cele mai neingrijite au garduri de acest gen. Nu au nimic acolo! Ce le-ar putea fura?

| Michaeel a răspuns (pentru Stefan2266):

Poate au fost gradini ingrijite mai demult sau poate cei care detineau gradina au decis sa nu o mai ingrijeasca si au pus gard ca nu cumva sa intre cineva si sa vandalizeze, ori poate e proprietate privata.

| ValentinGabi a răspuns:

Pentru că și-au amenajat locul si să nu distrugă copii sau adulți locul unde au pus florii, o mică holdă, marijuanahappy