| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot sa cumpar iedera sa o plantez in gradina?

7 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Din padure fara bani
depinde unde locuiesti, in zona de deal se intalneste frecvent
sa ai mare grija la manipularea ei ca este foarte otravitoare

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am luat anul trecut de la florarie.

mira
| mira a răspuns:

Incearca in Obor la intrarea in hala noua. Mira

| DenissaDeea a răspuns:

La florarie si in magazinile speciale de flori de sezon.

| murik a răspuns:

Hihihi...iedera se prinde f usor. e de ajuns sa ai cateva frunze, sau...in fine o crenguta cu cateva firicele de radacina. eu, de exemplu, am plantat cateva frunze, in curte, la sinaia, si dupa 4 ani am curtea si un perete de casa plina de iedera. iti recomand sa faci o plimbare prin zonele cu case din orasul tau, si sa "furi" cateva frunze. sau bineinteles poti cumpara de la mag de specialitate...

| Beatrice_6624 a răspuns:

Existaa un magazin ppe soseaua DN1 unde cumperi flori nu stiu ce comuna dar e aproape de bucuresti e chiar pe partea stanga, cind te dc spre ploiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
La magazinele de flori.
Ei au și bulbi și semințe ale diferitelor plante și flori de grădină, etc.
Pa, pa.