| SkittlesNuMaiTrecePeAici a întrebat:

Deci a aparut un cuib de viespi in balconul meu sub niste tigle(stau la ultimul etaj) si din cauza lor nu pot sa ies.Am auzit ca viespile hiberneaza iarna, dar mai sunt 2 luni.Pana atunci, am vreo solutie sa scap de ele?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Afuma stupul daca nu e prea mare.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici explică (pentru caramela):

E sub niste tigle, dar cu ce sa-l afum? Si in plus e doar un cuib mic

| caramela a răspuns (pentru SkittlesNuMaiTrecePeAici):

Daca e mic, strica cuibul, si eu am avut la geam, cutoate ca stau la casa, dar am stricat cuibul, de afumat poti sa faci o faclie din carpe rele si ii dai foc, asa afumi cuibul, dar e de preferat sa il strici.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici explică (pentru caramela):

Nu pot sa umblu deocamdata la el, pentru ca este sub cateva tigle si imi ia mult pana sa dau la o parte tiglele.

| a1doru a răspuns:

Cheama isu[pompierii]. fara gluma...

| ASIGURATORUL a răspuns:

Poti scapa de acel cuib dimineata in zori, cand toate viespile sunt in acel cuib si sunt in stare latenta (nu sunt periculoase).

| paulthegame a răspuns:

Da cu sprei de muste pe ele si mor

| Adryan657 a răspuns:

Exterminatori...suna cam nasol dar in timp isi vor mari colonia si vor teroriza blocul