| Bernardus a întrebat:

am o problema, eu stau la bloc, si am balconul "invadat" de porumbei. Au cuib acolo, si acum balconul arata ca un cotet, plin de gainat si fulgi. Stie cineva cum as putea scapa de ei fara sa ii omor? Dau funda

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Le muti cuibul in alta parte, le pui si mâncare acolo si te asigur ca daca au tot ce le trebuie vor pleca, după un timp.

| PeFuga a răspuns:

Porumbeii nu prea pleaca de la cuibul lor, chiar daca il muti. Sunt ca bumerangul. Daca le vinzi, ele tot la primul proprietar se întorc.
Ai balconul inchis sau deschis? Daca e deschis, atunci inchide-l. Daca e inchis deja, strica-le cuibul si nu mai tine geamurile deschise. Dar fa asta in perioadele in care nu au pui si oua ca sa nu le faci rau.

| Bernardus explică (pentru PeFuga):

De inchis l-as inchide, numai ca nu vrea mama, ca e scump si tot zice ca daca vin astia de la primarie sa amvelopeze blocul scot termopanele noastre si le pun pe ale lor. de aia am si pus intrebare pe TPU, ca inchisul balconului era la mintea cocosului

| KanezuY a răspuns:

Arunca o grenada pe balcon, in caz ca nu reusesti sa scapi de ei laughing