| ViseMaicăVise a întrebat:

Deci am facut o MARE MARE si imputita prostie: am lasat laptele pe foc si am uitat de el. In casa a inceput sa miroasa a ars si cand mi-am adus aminte de lapte, am vazut ca s-a stricat tigaia, dar nu asta conteaza. Ce conteaza e ca s-a umplut casa de fum, am deschis geamuri, usa la balcon si tot dar nimic. Mai am si doi catei cu mine si mi-e frica sa nu se intoxice.
Ce e de facut sa scap de fumul asta?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut deja.Ai deschis geamurile. Mirosul va mai persista un timp.Dar acum aud prima data ca laptele se fierbe in tigaie. Jalnic.

| tr3ig a răspuns:

De obicei laptele se fierbe intr-o oala, ulcica, ibric, chestii din astea nu in tigaie, tigaile sunt pentru altceva. lasa geamurile deschise si se va face curent si va iesi fumuwinking

| DiannaDia a răspuns:

Pune niste otet in niste boluri. Acesta va absoarbe tot fumul. In momentul in care in bol nu mai gasesti otet, inseamna ca acesta si-a facut treaba. Poti folosi asta si in cazul fumului de tigara. happy

| Weider a răspuns:

Lasa geamurile deschise daca nu stai la parter si du-te la o plimbare cu cateii tai prin parc pana ce se aeriseste mai bine casa ta.

| DeKoniec a răspuns:

Ai doar de asteptat, odata ce ai dat drumul la toate ferestrele si usile, nu ai decat sa astepti pana mirosul dispare. Succes!

| Dilavia a răspuns:

Deschide toate usiile si ferestrele si duti cateii la plimbare timp de o ora pana iese fumul! si apoi te poti duce acasa daca tot mai este fum du-te cu cateii la un prieten mai vorbiti si voi ii spui ca plimbai cateii si ca ai vrutsa treci o fuga si pe la el ca te aflai prin zona! sper ca te-am ajutat!

| ilovejdm a răspuns:

Deschide 2 ferestre paralele(gen usa de la intrare si un geam paralel)pentru a se face curent.