| alexandracom a întrebat:

Eu vreau sa va intreb cum sa aflu daca este ceva sau cineva la mine in casa.Dar mai intai va voi spune de ce va intreb asta!
Pai, de exemplu intr-o seara s-au deschis ambele geamuri de la mine din camera si a inceput sa palpaie becul si perdeaua ajungea pana la birou pentru ca era afara un vant puternic.In alta zi am plecat la o prietena acasa si pe drum (eram pe strada la mine)ma simteam urmarita si cand ma intorceam nimic! Am inceput sa fug si simteam o respiratie calda la picioare urmarindu-ma,credeam ca este un caine,dar cand m-am intors,NIMIC! Si am inceput sa avem multe probleme in familie toata lumea sa fie agresiva,bunica a ajuns la spital la Bucuresti,eu am avut probleme la stomac,tata era sa moara, iar mama are probleme cu inima.Mentionez ca m-am mutat in casa noua si m-am mutat in casa aceasta noua pe 15 august 2011 si credeam ca scapasem de aceste fenomene.Eram fericita ca m-am mutat pentru ca noaptea la bloc ma sculam si ma duceam la baie si treceam peste o camera, care pentru mine era infricosatoare cand stateam acolo singura simteam ca ma priveste cineva.Si acum chiar in camera mea am dressing-ul care este foarte foarte intunecat si usa are geam si se vede cas i cum ar fi o umbra neagra acolo.Si in ultima noapte cand am dormit la bloc am visat ca ceva iesea din camera a 4-a asa o numam eu adica cea de care imi era frica si iesea o umbra neagra si ma urmarea.Si tata mereu spunea ca el se ducea la baie si se miscau lucruri,asta ii spunea mamei cand nu eram eu prin preajma sad. Credeti ca acel spirit ne-a urmarit si s-a cazat cu noi aici? Si sa nu imi spuneti ca sunt nebuna, pentru ca si bunica a vazut ceva intr-o noapte si i-a povestit lui matusa mea.Cum sa scap de acel spirit? Am facut de multe ori sfestanie in casa chiar daca ne-am mutat de nici un an.Si de curand tata a spart 20 de pahare(accidental) in aceiasi zi in care am spart si eu un bol de sticla.Si de atunci am avut doar pagube :laptop stricat,aparat spart, bunica bolnava si multe altele.
Dar intrebarea este :Ce credeti ca e? Si cum sa scap de el?
dau funda pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cred ca un spirit s-a atasat de cineva din familie si asta te include si pe tine. Din ce am citit pare destul de grav ori aveti un demon care de obicei creaza certuri, pagube si ataca emotional te face sa-ti pierzi mintile cu timpul mai exact, ori un spirit omenesc numit Poltergeist (stiu sigur ai mai auzit in filme) care consta in aparitii, voci si miscarea diverselor lucruri, si nu poti scapa de el prin mutare te urmareste. Incearca sa citesti rugaciunile Sf. Spiridon care se spune ca protejeaza familia, ori arzi salvie si chemi preotul sa tina o slujba.
Sau gandeste-te putin daca ai o ruda care a murit si a fost apropiata familiei fa-i o pomana s-ar mai linisti apele(daca e asta).
Si inca ceva incercati sa mentineti o atmosfera calma in casa, spiritele isi iau energia din emotii negative asa se spune si asa am citit in multe locuri, si trebuie sa dai impresia ca e casa ta tu esti stapanul ei si nimeni nu ti-o va lua, stiu ce vorbesc, si eu am patit multe si simt ca se mai apropie ceva cat de curand ma rog.
Gandeste pozitiv si ramai cu mintea limpede.
Mult noroc!

| măcheamăăăî a răspuns:

1.Du-te la biserica si cere sfatul/sprijinul unui preot.
2.Cu cat crezi mai tare in chestii de genul asta, cua atat o sa se adevereasca mai repede.
3. Poate nu e nimic, e doar in imaginatia voasta, dar nu cred (dupa ce poveste am citit...e greu de crezut ca nu e nimic).
4.Dormi cu cineva sau la o prietena si vezi daca zimti aceeasi prezenta stranie.Succes in viata!:*

| Elvina a răspuns:

Mergi la un preot si rugati-va mult, mergeti la biserica platiti mai multe slujbe, tineti post. Si da spiritul se muta cu voi peste tot, oriunde ati pleca. Bafta!

| TipaInNegru a răspuns:

Uite clar ca problema ta e una comlicata iar eu te sfatuiesc ca tu si familia ta sa mergeti la o biserica, sa îi explicati unui preot tot ce a-ti pãtit. Iar preotul va sti ce sa faca cu siguranta! ei bine
asta a fost raspunsul meu eu asta a-si face in locul tau sper ca te-am ajutat.