| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Deci, ce materiale pentru montare gresie si faianta si cate materiale trebuie pentru 11mp?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adeziv, chit de rosturi si, in primul rand, gresia si faianta. Cantitatea de adeziv difera in functie de planeitatea peretelui. Daca este drept si pui adezivul cu mala cu dinti, cu 2-3 saci se rezolva.

| romeo78 a răspuns:

Materialele necesare nu se calculează la suprafață utilă, ci la lungime, înălțime se dorește faianța pusă. Iar pentru gresie, lungimea și lățimea podelei.
După ce se cunosc aceste valori se poate calcula materialul necesar.

| Geania a răspuns:

Adeziv, distantiere si chit de rosturi, de regula scrie pe sac/punga pentru cati mp ajunge. Eu am folosit un adeziv foarte rezistent de la Adeplast AF-E care intra 3-4 kg/mp, sacul are 25 kg