| SansyBoy a întrebat:

Deci era o zi calduroasa... Am dat drumu la aerul conditionat (e un Americool 9.000 BTU luat in 2004 sau 2003 ) totu bine si frumos pana unitatea interioara a inceput sa baraie ca "tractorul". Am desfacut-o; i-am curatat filtrele cu aer de mare presiune. Tot face asa. ce are?

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Sigur se loveste ventilatorul in ceva sau are rulment/lagarul bulit. Alta piesa ar fi capacul care se misca si da directia aerului daca il ai pe miscare continua, dar nu ar trebui sa faca zgomot chiar asa ca se misca lent si de obicei intepeneste la o piedica.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica ventilatorul.

| SansyBoy explică (pentru darrio2007):

L-am verificat. nimic in neregula

| relian a răspuns:

Fanu face asa.La unitatea din interior nu are ce bazaii decit fanul.Sau daca nu cumva ai vreun releu peacolo.Cauta si vezi la panoul electric daca exista vreun releu si atunci vei auzi daca de acolo se aude.In afara de astea altceva nu e care sa faca zgomot cum spui.