| User a întrebat:

Probleme la unul din ventilatoare. De cateva zile (adica de ieri) baraie. Bun. Opresc calculatorul, scot din priza, aspir ventilatoarele, pornesc, merge vreo 15 min si iar baraiestraight face (am patit de vreo 3 ori treaba asta). Bun. A patra oara le desfac pe amandoua, le curat si MAI bine de praf, pornesc si merge. Pana in seara asta, cand iar a inceput baraiala, bine, nu atat de evidenta, dar a fost. Le-am desfacut iar, le-am curatat iar (nu prea am mai avut ce) si mergstraight face, dar bineinteles nu mai mult ca pana maine seara, banuiesc.
Asa, si acum intrebarea. Ce pot sa aiba? O fi vechimea o cauza (3 ani)? Trebuiesc schimbate?

1 răspuns:
| haiZI a răspuns:

Posibil sa agate vreun fir si elicea in miscare i-l loveste, sau pur si simplu sunt vechi si trebuie inlocuite.