| genygeny a întrebat:

Sal as vrea sa spar zidu de la bucatarie dar, la sufragerie nu am usa oare cum ar arata? sa pun usa la sufragerie?

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Intradevar ai nevoie de autorizatie si de un proiect, dar daca ai vecini buni si nu te parasc, poti sa o faci si fara, dar nu si daca este perete de rezistenta. Iar daca te parasc vei plati o amenda de vreo 100 de mil. vechi, din cate stiu eu, e posibil sa ma insel.
Acum nimeni nu poate sa-ti spuna cum va arata daca nu vede cum arata casa/apartamentul, dar eu zic ca va arata bine, daca nu iti place poti sa-l refaci din caramizi de sticla care arata super.
Mirosul se va duce in casa, este adevarat, dar din cate am vazut eu se cam duce si cu usa. Cu o hota mai puternica, poti sa faci fata si mirosului. Bafta!

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Oricum ar fi, nici intr-un caz sa nu spargi un zid de rezistenta.
Usa intre sufragerie si bucatarie isi are utilitatea ei daca obisnuiesti sa gatesti mult. Daca gatesti rar sau prin a gati intelegi sa fierbi un ou sau sa prepari o salta, usa chiar e inutila. Am vazut insa multi oameni care nu concep sa renunte la usa, insa o tin mereu deschisa, chiar si cand gatesc mancaruri puternic mirositoare.
@behappy369 - probabil nici tu nu ai geam la gradina sau la balcon si cu toate acestea lumina patrunde fara sa se teleportezewinking.

| mami a răspuns:

Mirosul mancarurilor, pe mine nu ma deranjeaza, oricum se simt in sufragerie din moment ce acolo se consuma
dar pentru modificarile la pereti ai nevoie de autorizatie de la primarie

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca sa faci modificari intr-un apartament trebuie sa ai aprobari de la primarie, se poate modifica structura de rezistenta a cladirii.

| hax0r a răspuns:

Daca tot iti place sa miroasa sufrageria a mancare consulta un inginer constructor prima data sa nu te trezesti ca ai spart peretele de rezistenta (toate blocurile au unul) si sa-ti apara crapaturi in tavan si pe pereti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar arata! Pt o asemenea lucrare iti trebuie autorizatie de constructie. Putin probabil sa poti obtine. In tot cazul daca faci lucrarea fara autorizatie si te reclama careva, te-ai scos! Amenda uriasa, refacerea apartamentului sau puscarie si refacerea apartamentului. Cum alegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celor care cred ca este bine sa demoleze fara autorizatie de constructie, le doresc ca la viitorul cutremur sa se afle intr-un asemenea bloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vecin de almeu are zidul spart dar nu este frumos mie una nu imi place se veda vesela in bucataruie si ce fac fetele lui in sufragerie mai bine punwetio usa dar daca ai copuii cu atat mai bine

| BeHappy_7009 a răspuns:

Cum adica nu ai usa la sufragerie?! intri pe geam?! sau te teleportezi? sfatul meu, cheama un profesionist

| superalex a răspuns:

Da ca asa ar arata mai bine.

| senz0r a răspuns:

Da pui la usa sufragerie.Sunt Senz0rwinking.