| Superior a întrebat:

Exista generatoare de energie electrica acasa (de cumparat)? Gen un ventilator mic care sa faca energie invartindu-se?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai mintea odihnita. Distreaza-te nu-ti bate capul cu energetica.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si nu crezi ca acel mic ventilator ar trebui sa consume si el ceva ca sa produca energie electrica? Perpetuum mobile nu se pot aplica in viata reala. Pentru acasa exista panouri solare.

| MbCristi199 a răspuns:

Exista generatoare de cumparat pentru uz casnic. Un ventilator mic nu este un generator atata timp cat consuma curent. Poate te referi la o eoliana de putere mica, cateva aici: https://www.esolar.ro/turbine-eoliene/turbine-eoliene-1-1000-w.html