| VrRos05 a întrebat:

Datorita fulgerului se fabrică electronicele?
Dacă n-ar exista fulger n-ar fi energie electrica?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incurci electronicele cu electricitatea. Cati ani ai de n-ai auzit de centralele de produs energie elctrica?

| VrRos05 explică (pentru Salontanul):

Pai cum produci energia electrica, tot de la electricitate...

| Salontanul a răspuns (pentru VrRos05):

Dar nu de la fulger! Ai invatat la fizica cum se produce energia electrica?

| darrio2007 a răspuns:

Te-ai nascut ieri sau nu prea ai dat pe la școală?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu. Fulgerul a fost folosit de savanți să descopere electricitatea.

| johnnny123 a răspuns:

Ai luat o pauză de la obsesiile legate de sex pentru a ne demonstra că stai la fel de prost și la capitolul "cunoștințe elementare de fizică"?

| gabicoo a răspuns:

Mergi și te culcă. Ești obosit.

| mi25 a răspuns:

1. Da.
2. Nu.

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti capta un fulger si sa-l stochezi intr-o mega baterie in ziua de azi, dar asta nu inseamna ca doar de la fulger avem noi energie electrica.
Din ce stiu eu, desi e posibil sa gresesc (de asta se pot ocupa ceilalti din chat), Poti produce energie electrica prin alaturarea unor elemente cu sarcini electrice diferite, gen un element cu atomi ce au sarcina electrica pozitiva si un alt element ce au sarcina electrica negativa.

| mont a răspuns:

Nu, energia electrica este produsă artificial în alte moduri decât fulgerele cauzate de electrizarea aerului.