| Rhox a întrebat:

Hei.sunt calasa a VIII si maine dau o lucrare la tehnologie si un prost idiot mi-a luat caietul si inca nu mi la adus.imi puteti spune si mie niste raspunsuri (pe care nu le'am gasit in caietele colegilor.nu stiu de ce, poate pentru ca profesorul e un mare BOU)
Deci uitati intrebarile :
1.Numiti surse de energie primare.imi trebuie 10 iar eu am doar 7.;
2.Numiti surse de energie secundare.nu am niciuna dar nici nu a spus cate imi trebuie;
3. Dati exemple de generatoare de energie directa.de asemenea nu am niciunul;
4.Cine produce energia electrica? (eu am gasit generatoare electrice de inductie, dar nu stiu daca e bine si nu prea cred.laughing )
Si cam atat va multumnesc anticipat

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Eu zic sa nu te duci maine la ora

| Rhox explică (pentru hummer24):

Mda.ar fi si asta o solutie laughing.dar la ora viitoare o sa ma asculte si trebuie sa invat mai mult deci NU!