Întrebare recomandată | Shimonakatokka a întrebat:

Exista locuri de munca care ofera si locuinta?

6 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

Exista.
depinde de munca, depinde de unde esti si depinde cum inchei contractul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai ales daca esti din alt oras, si faci naveta.

| Shimonakatokka explică:

Oky... pai eu am trecut a XII-a. Si sunt nevoit s-a plec de acasa (fara detalii... s-a zicem ca mama m-a crescut singura pana la 18 ani si acum -> AFARA)

Si deci, unde ma pot angaja, astfel incat s-a pot s-a si invat? Presupun ca TPU nu admite reclama... deci va rog, mesaje private. Va implor!

| Shimonakatokka explică (pentru Shimonakatokka):

TPU si corectia lui. GG TPU. GG

| Violleta2022 a răspuns (pentru Shimonakatokka):

Ma indoiesc ca cineva iti poate oferii o locuinta doar ca tu sa stai si sa inveti, cand cei care iti ofera locuinta, se asteapta sa muncesti minim 12 ore/zi, pentru ca pozitiile astea sunt in general in ospitalitate (chelnerita, barmanita samd).
Fiind la liceu in calsa a XII nu te va accepta nimeni s ate tina pe gratis, mai ales ca trebuie sa mergi la scoala, nu la munca!
Rude nu ai?
Bunici, matusi, tata?

| yanniskiller100 a răspuns:

Salut.Chiar saptamana trecuta un var(anul doi la facultate) a reusit sa gaseasca un job in Sibiu la Continental.Si ofera si locuinta.Vei s-a la un camin cu alti baieti tot de la Continetal. Sper ca am fost de ajutorhappy